Допуне пописа ратних жртава 1941–1945. година

sajt img popis 466c7

Музеј жртава геноцида као институција од посебног националног интереса поседује (поред Завода за статистику и Архива Југославије) попис жртава рата 1941–1945. године. Тај попис је доступан јавности у форми коју дозвољава савремена технологија. Знамо да је попис проблематичан из више разлога. Сматрамо, међутим, да је као такав добра основа за непрекидну ревизију.

Од времена постављања пописа ратних жртава на нашој интернет презентацији добијамо замерке, примедбе, исправке, сугестије... На овом месту објављиваћемо део тих реакција а све у жељи да на тај начин допринесемо убрзању процеса ревизије. Овом приликом обзнањујемо прилог о личностима породице Гвозденовић из села Врањска код Босанске Крупе а који смо добили крајем септембра 2017. године. Остајемо у нади да уз помоћ потомака оних који су страдали у ратовима у 20. веку и на овај начин чинимо добро дело и истовремено указујемо другим на правац како би требало да се ради зарад истине.

ПРЕУЗМИТЕ ДОКУМЕНТА У ПДФ формату

Пејо Боже Гвозденовић